tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych – Twoje okno na świat cyfrowy

Wstęp do cyfrowego wszechświata Czy pamiętasz jak kiedyś wizytówką firmy była elegancko zaprojektowana karteczka? Obecnie rolę tę pełni strona internetowa, która jest pierwszym miejscem, w które pote czytaj więcej »

Freelancer SEO

Jak Freelancer SEO Może Rewolucjonizować Twoją Obecność w Internecie - Odkryj Skuteczne Strategie Pozycjonowania

Kim jest i Dlaczego Jego Rola Jest Tak Ważna? Na wstępie warto wyjaśnić, kim jest freelancer SEO – to niezależny specjalista zajmujący się optymalizacją strony internetowej pod kątem wyszukiwarek in czytaj więcej »

Bookolika książeczki dla dzieci

Książeczki dla dzieci – jak wybrać najlepsze?

Książeczki dla dzieci to doskonały sposób na rozwijanie ich wyobraźni i zainteresowań. Przy odpowiednim doborze mogą one stać się świetnym narzędziem edukacyjnym, które pomogą Twojemu dziecku w pozna czytaj więcej »

elementarz do nauki czytania sylabami

Elementarz do nauki czytania metodą sylabową - nauka czytania przyjazna dziecku

Elementarz do nauki czytania sylabami stanowi idealną podstawę do rozpoczęcia nauki czytania metodą sylabiczną. Sposób ten, nazywany również metodą krakowską, symultaniczno-sekwencyjną bądź metodą Ja czytaj więcej »

Taśma z nadrukiem

Taśma z nadrukiem

Taśma z nadrukiem- produkt, który łączy w sobie design i funkcjonalność Ogromną popularnością cieszą się dziś produkty, które łączą w sobie unikalny design, który idzie w parze z funkcjonalnością. Ni czytaj więcej »

obraz olejny

Obraz olejny- co warto wiedzieć?

Obraz olejny powstaje poprzez malowanie pigmentami, które są wiązane za pomocą wysychania oleju. Powszechnie w malarstwie tego rodzaju stosowane są oleje z nasion maku, orzechów włoskich albo oleju l czytaj więcej »

galwanizacja metalu

Czym jest galwanizacja metalu i jak się ją wykonuje ?

Galwanizacja metalu to proces, który jest coraz częściej wykorzystywany przy zabezpieczaniu powierzchni metalowych. Stosuje się ją w celu zwiększenia odporności zabezpieczanych elementów na ścieranie czytaj więcej »

architekt wnętrz

Najciekawsza architektura

Do wyboru zawsze mamy na pewno kilka wariantów architektonicznych przy czym niekoniecznie trzeba wybierać to co popularne. Można działać oryginalnie. Coraz częściej zresztą polscy konsumenci będą wy czytaj więcej »

 

Elementarz do nauki czytania metodą sylabową - nauka czytania przyjazna dziecku

Elementarz do nauki czytania sylabami stanowi idealną podstawę do rozpoczęcia nauki czytania metodą sylabiczną. Sposób ten, nazywany również metodą krakowską, symultaniczno-sekwencyjną bądź metodą Jagody Cieszyńskiej, zyskuje coraz szersze rzesze zwolenników. Dzięki kolorowemu, bogato ilustrowanemu elementarzowi dzieci mają szansę poznać litery w kontekście sylabowym, nauczyć łączyć się pojedyncze sylaby w pierwsze wyrazy, a następnie całe zdania. Dzięki temu, że poszczególne sylaby zaznaczone zostały odmiennym kolorem, dzieci uczą się szybko i z prawdziwą przyjemnością.

Na czym polega metoda czytania sylabami?

Metoda sylabowa polega na wykorzystania naturalnych mechanizmów przyswajania nowych głosek. Udowodniono naukowo, że spółgłoski samodzielnie sprawiają dzieciom wiele trudności, ponieważ w formie słyszanej nigdy nie występują osobno. Z tego względu uczenie ich w formie oderwanej od kontekstu, bez połączenia z samogłoskami, rodzi problemy. W metodzie sylabowej, dzieci w pierwszej kolejności poznają samogłoski, a następnie spółgłoski, połączone w sylaby z uprzednio poznanymi samogłoskami. Ten sposób nauki nowych liter ułatwia następnie czytanie – dziecko, które nauczyło się rozpoznawania sylab, łatwiej łączy je w całe wyrazy. Wymaga to dużo mniejszego wysiłku, niż mozolne odtwarzanie wyrazu z pojedynczych głosek.

Z czego wynika skuteczność metody sylabicznej?

Skuteczność metody sylabowej oraz stosowania elementarza do nauki czytania tą metodą wynika przede wszystkim z bardzo naturalnego wprowadzenia poszczególnych głosek, łączących się w sylaby. Sylaby te czasami stanowią od razu całe słowa, co przyspiesza proces nauki czytania, daje szybkie rezultaty, a tym samym pozwala uniknąć zniechęcenia u najmłodszych. Nauka czytania metodą sylabową jest znacznie mniej stresująca i daje dużo lepsze rezultaty, również w przypadku dzieci z dysleksją. Nie bez powodu jest to sposób nauki wykorzystywany przez logopedów oraz terapeutów pedagogicznych.

O jego skuteczności świadczą wieloletnie badania naukowe oraz sukcesy osiągane przez centra kształcenia umiejętności czytania, stosujące metodę symultaniczno-sekwencyjną. Warto również zauważyć, że elementarz może być stosowany zarówno podczas nauki szkolnej, jak i w warunkach domowych. Dzięki przejrzystemu układowi, każdy rodzi sprawdzi się w roli nauczyciela.

Jaki powinien być elementarz do nauki czytania sylabami?

Dobry elementarz do nauki czytania sylabami powinien być taki, jak ten dostępny na stronie wydawnictwa https://bookolika.pl/. O jego wartości merytorycznej decyduje nie tylko odpowiedni graficzny sposób zaprezentowania wyrazów, w podziale na sylaby, ale również dobór treści. Łatwe, zabawne rymowanki, które dziecko przeczyta samodzielnie, dają prawdziwą satysfakcję z podjętego wysiłku. Przejrzysty układ treści ułatwia koncentrację uwagi małym czytelnikom i tym samym naukę czytania, sprawiając, że cały proces staje się dużo bardziej wydajny. Ułożenie treści od wprowadzenia sylab i prostych wyrazów po ćwiczenia usprawniające i utrwalające umiejętność czytania, zapewnia harmonijny rozwój tej umiejętności.