28.11.2018 / Dima Gorelik Trio – jam session

Dima Gorelik Trio – Jam Session

Zapraszamy na kolejne środowe jam session sceny Jazz State. 28 listopada 2018 sekcję rozgrywającą utworzy Dima Gorelik Trio w składzie: Dima Gorelik – gitara, Franciszek Pospieszalski – kontrabas, Peter Somos – perkusja. Wydarzenie na facebooku: Dima Gorelik Trio – jam session. Muzycy z instrumentami jak zwykle wchodzą na jam session za darmo.

Lokalizacja

Klub SPATiF Aleje Ujazdowskie 45, Warszawa
Godziny: 20:00-24:00
Wstęp: 10 zł

Dima Gorelik Trio tworzą muzycy:

 

Dima Gorelik – jest izraelskim gitarzystą, wokalistą i kompozytorem etniczno-jazzowym, który nieustannie rozwija swoją muzyczną tożsamość i umiejętności techniczne, zdobywając uznanie w wielu krajach. Jest dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrody The America-Israel Cultural Foundation, został również uhonorowany tytułem Outstanding Musician przez Ministerstwo Kultury Izraela podczas służby w IDF. Gra zarówno w większych składach (ze swoim trio, w zespole Anny Marii Jopek, z orkiestrą), jak i solowo. Zaangażowany był m.in. w projekty takich artystów, jak: Joey Calderazzo, Étienne M’Bappé, Louis Sclavis, Clarence Penn, Gary Husband, Anna Maria Jopek, Yasushi Nakamuro, Brad Terry, David Kuckhermann, Zbigniew Namysłowski, Stanisław Soyka, Aukso, Vishwa Mohan Bhatt, Janusz Muniak, Joszko Broda, Maciej Obara, Maria Pomianowska, Wojciech Waglewski, Grażyna Auguścik i Adam Bałdych.

Franciszek Pospieszalski – to kontrabasista pochodzący z muzycznej rodziny. Licencjat duńskiego Rhythmic Music Conservatory. Absolwent PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie. Uczęszczał również do szkoły muzycznej z Wydziałem Jazzu na ul. Bednarskiej. Obecnie studiuje na Akademii muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu. Jest muzykiem i kompozytorem czynnie działającym na terenie Europy. Koncertował w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Białorusi, Danii. Miał okazję wystąpić między innymi na scenach Teatru Wielkiego w Warszawie, Filharmonii narodowej w Warszawie, Teatru Starego w Krakowie, Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Warszawie, w Rytmisk Musikkonservatorium, oraz w Jazz Instytut Berlin.

Peter Somos – węgierski perkusista, pochodzi z Budapesztu, z rodziny muzyków. Po 7 latach studiowania gry na fortepianie przerzucił się na perkusję. W wieku 15 lat zaczął grać z czołowymi węgierskimi muzykami, zarówno ze sceny popowej, jak i jazzowej (Nikoletta Szoke, Robert Szakcsi Lakatos, Janos Egri, Laci Gaspar, UP i wielu innych). Później dołączył do zespołu Besh o droM. Po dwóch latach intensywnego koncertowania w Europie i poza nią, po występach na głównych scenach wielu festiwali, rozpoczął studia uniwersyteckie w Rotterdamie w Holandii. Tam miał okazję grać z takimi artystami jak Abel Marcel Calderon, Stefan Lievestro, Amik Guerra, Reinier Baas – z niektórymi z nich nadal współpracuje. Ukończył summa cum laude w 2014 roku.